Girls World
Bine ati venit in cabina de control a forumurilor GirlsWorld!
Va rugam sa va inregistrati inainte de a urca la bord sau sa arati permisul de trecere pirat
Va amintim ca nu veti fi simpli calatori ci veti face parte din echipaj, pregatiti-va sa va ajutati reciproc la nevoie!
Va dorim navigare placuta in continuare! Smile
Girls World
Bine ati venit in cabina de control a forumurilor GirlsWorld!
Va rugam sa va inregistrati inainte de a urca la bord sau sa arati permisul de trecere pirat
Va amintim ca nu veti fi simpli calatori ci veti face parte din echipaj, pregatiti-va sa va ajutati reciproc la nevoie!
Va dorim navigare placuta in continuare! Smile
Girls World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Girls World


 
AcasaAcasa  PortalPortal  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare    
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Noua si scurta viata a lui Bree Tanner
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:58 am Scris de Lovely

» 1001 de nopti
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:57 am Scris de Lovely

» Zori de zi (roman)
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:53 am Scris de Lovely

» Eclipsa (roman)
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:51 am Scris de Lovely

» Luna nouă (roman)
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:51 am Scris de Lovely

» Amurg
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:50 am Scris de Lovely

» ID-uri de mess
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:40 am Scris de Lovely

» Descrie-te prin cateva cuvinte.
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:39 am Scris de Lovely

» Ce inseamna numele tau de pe site ?Te descrie ?
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeJoi Iul 29, 2010 3:35 am Scris de Lovely

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Forum
Parteneri
forum gratuit
Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Mwpfkx

 

 Cum sa te fardezi pentru o petrecere?

In jos 
AutorMesaj
Lovely
Administrator
Lovely


Mesaje : 182
Puncte : 50601
Popularitate : 0
Data de inscriere : 30/06/2010
Varsta : 26
Localizare : Undeva In Balcani

Foaie de personaj
Nume personaj: Stephanie
Descrierea pesonajului: puternica , curajoasa ,frumoasa,desteapta,amuzanta,timida

Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Empty
MesajSubiect: Cum sa te fardezi pentru o petrecere?   Cum sa te fardezi pentru o petrecere? Icon_minitimeDum Iul 11, 2010 1:31 pm

Inainte de a merge la o petrecere cauti rochia perfecta, pantofii potriviti, accesoriile care sa te avantajeze si la sfarsit iti pui problema machiajului. Desi te gandesti ca o sa fie floare la ureche, in momentul in care trebuie sa te apuci de fardat realizezi ca nu esti sigura ce culoare sau ce model sa aplici.

Dupa ce rochia a fost aleasa, pantofii asteapta cuminti la iesire, accesoriile astepta sa sara pe tine si sa te faca regina petrecerii, urmeaza pasul ce poate ruina toata munca de pana acum daca nu este facuta cum trebuie.

Make-up artistul Sophie Oliver si Daily Mail te invata cum sa te pregatesti pentru o seara perfecta.

In primul rand trebuie sa te pensezi. O femeie nepensata nu va reusi sa isi puna ochii in valoare. Chiar daca suferi foarte tare atunci cand te pensezi, ai grija sa ai sprancene ingrijite. Apoi trebuie sa aplici o crema de baza iluminatoare si in jurul ochilor sa dai cu un creion evidentiator.




Utilizand o pensula moale si mica, aplica fard albastru pe peoapa superioara, doar pana la baza sa, adica pe partea de jos a ploapei superioare. Folosind o pensula mica fardul va avea o nuanta mai deschisa pe aceasta parte a ochiului.




Acum urmeaza sa iei o pensula mai mare si sa aplice fard pe partea de sus a pleoapei superioare, avand grija sa nu ajungi chiar la spranceana.




Aplica dermatograf albastru in jurul marginii ochiului. Incepe din partea interioara a ochiului subtire, tragand spre partea exterioara, unde linia va fi putin mai groasa.




Foloseste un rimel negru si adauga mai multe straturi pe gene. Pentru restul fetei, pastreaza o linie de machiaj mai usoara. Adica foloseste nuante neutre pentru fardul de obraji si ruj, astfel incat ochii sa iasa in evideta.
Sus In jos
https://only4girls.forumgratuit.ro
 
Cum sa te fardezi pentru o petrecere?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Girls World :: For membres :: Let's talk about girl :: Sfaturi :: Make-up-
Mergi direct la: